Все дружно распечатываем и берём на роды)))
Пресвятая Дево,Мати Господа нашего Иисуса Христа,яже веси рождение и естество матере и чада,помилуй рабу Твою (имя) и помози в час сей да разрешится бремене своего благополучно.О всемилостивая Владычице Богородице,яже не потребовала еси помощи в рождении Сына Божия,одаждь помощь сей рабе твоей помощи требующей,наипаче же от Тебе.Даруй ей благомощие в час сй,и младенца иже имать родитися и внити в свет мира сего сподоби в благопотребное время и умнаго света во святем крещении водою и духом.Тебе припадаем,Мати Бога вышняго,молящеся:Буди милостива мати сей ,ейже прииде время быти мати ,и умоли воплотившагося из Тебе,Христа Бога нашего,да укрепит ю силою своею свыше.Аминь.
напечатала оригинальный текст молитвы,так что не обессудьте.Так